Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut 2020 Ypäjällä

  • 22.10.2019

Ratsastuskouluoppilaiden valtakunnalliset mestaruuskilpailut järjestetään ensi vuonna Ypäjällä kolmen seuran yhteistyönä.

  • Kuva

Suomen Ratsastajainliiton tiedote 22.10.2019

SRL:n Seura- ja tallipalvelujen johtoryhmä on tänään valinnut 2020 kilpailujärjestäjäksi Kanta-Hämeen Ratsastajat, Hämeen Ratsastajat ja Ypäjän ratsastajat, jotka yhteistyössä järjestävät kilpailut heinäkuun ensimmäisenä viikonloppuna Ypäjällä.

Valintaa perustellaan sillä että kolmen seuran ja kahden alueen (Häme ja ESRA) yhteistyö nähdään erinomaisesti SRL:n arvoja tukevana toimintana, jossa korostuu yhdessä tekeminen, seurojen yhteistyö, yhteisöllisyys ja #yhdessä- teema. Lisäksi Ypäjä tarjoaa tämän suuruusluokan kilpailulle hyvät ja perinteiset puitteet.