Kouluratsastus

Finnderby tarjoaa upean kilpailun myös kouluratsastajille!

Tänä vuonna ohjelmassa  Lähitapiola Small tour, Medium Champion Cup sekä kaikilla ikäluokilla oma Finnderby tour. 

Viikonlopun aikana Derbyalueella ratkeaa myös pararatsastuksen Suomen Mestaruus!

 

Kilpailukutsut on julkaistu KIPAssa.
Kilpailijatiedote: LINKKI.
Ajantasaiset lähtölistat kilpailun aikana Equipe Online.


Muistathan, että Finnderbyllä on oma Facebook sivu, jota seuraamalla pysyt helposti ajantasalla!

Käytäthän @hevosopisto #finnderby #täyttähevoselämää, kun postaat tapahtumasta Facessa, Instassa tai Twitterissä!


Kouluratsastuksen ohjelma alla, koko viikonlopun kaikkien lajien kilpailuohjelman löydät täältä!

Pe 7.6.     

Juhlakenttä 1

klo 10:30  Lk 100 Finnderby Children tour, 1.osakilpailu, FEI  Lasten joukkueohjelma                                       

klo 11:35   Lk 101 Finnderby Pony tour1.osakilpailu, FEI Ponien joukkueohjelma                                                          

klo 14:45  Lk 102 Finnderby Junior tour1.osakilpailu, FEI Junioreiden joukkueohjelma                      

Hiekkalaatikko

klo 13:30  Lk 103 Helppo A:4; avoin kaikille                                                                                                     

Juhlakenttä 2

klo 11:00  Lk 104 FEI Nuorten rats. esiohjelma, avoin kaikille

La 8.6.

Juhlakenttä 1

klo 9:00   Lk 105 Finnderby Children tour 2.osakilpailu                                                      

klo 10:00 Lk 106 Finnderby Pony tour 2.osakilpailu,   FEI Kür poneille                                                  

klo 12:30  Lk 107 Finnderby Junior tour 2.osakilpailu, FEI Kür Junioreille                               

klo 15:00 Lk 109 Prix de Supreme Horse CareFinnderby GP tour, 1. osakilpailu, FEI Grand Prix                                              

Juhlakenttä 2

klo 17:15  Lk 108 Finnderby Young rider tour, 1.osakilpailu, FEI Nuorten joukkueohjelma       

klo 12:20 Lk 110 Vaativa B:3, avoin kaikille  

klo 9:00  Lk 111 Prix de OP, Prix St Georges, avoin kaikille

Hiekkalaatikko

klo 14:00 Lk 112 Suomenhevosderby 1.osakilpailu, Helppo A:5

Pararatsastus, Juhlakenttä 1

klo 16:45 Lk 300 FEI Henk.koht.ohjelma, pararatsastuksen SM, 1.osakilpailu, ryhmät 1-5                 

Su 9.6.

Juhlakenttä 1

klo 12:30 Lk 113 Finnderby Young rider tour, 2.osakilpailu , FEI Kür Nuorille ratsastajille

klo 13:45 Lk 115 Finnderby GP tour, 2. osakilpailu , FEI Grand Prix Kür

klo 9:00 Lk 117 Prix de Back on TrackSuomenhevosderby,2.osakilpailu, Suomenhevosten Mestaruus Kür

Juhlakenttä 2

klo 10:00 Lk 114 LähitapiolaSmall tourIntermediate I, avoin kaikille

klo 13:15  Lk 116 Medium Champion Cup, FEI Junioreiden esiohjelma 2009

Pararatsastus, Juhlakenttä 1

klo 16:10 Lk 302 FEI Kür, pararatsastuksen SM, 2.osakilpailu, ryhmät 1-5 


Kuvia