Hevosopisto

Tulokset / Results

Online Results:
http://online.equipe.com/en/

Keskiviikko / Wednesday 29.6.


Esteratsastus / Show jumping
Competition 1 - 105cm against the clock 238.2.1 Cat. 2, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207453/results.text

Luokka 1 - 105 cm, Pienet ponit
22 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Marie Skei, NOR – Chapmans Lupo 0/55.33, 2) Maria Skov, DEN – Flying Ronaldo 0/56.31, 3) Astrid Hesseldal Føns, DEN – Nygaards Fabelagtig 0/56.63, 4) Felicia Kallio, FIN – Beltin 0/57.74, 5) Sander William Egeberg Hansen, NOR – Marco Charfilo 0/57.76, 6) Emma Häggman, FIN – Jaïna du Brin d'Herbe 0/58.45,
-------------------
7) Noona Linde, DEN – Tullineaskey Fear Ideas 0/58.57, 8) Aida Nyman, FIN – Hannelore II 0/59.36, 9) Josefine Sandgaard Mørup, DEN – Kantje`s Valentijn 0/59.38, 10) Jenny Krogsaeter, NOR – Nightlady 0/59.57, 11) Victoria Celin Dalen, NOR – Nörlunds Werona 0/59.74, 12) Mathilda Bohlin, SWE – Dilba 0/59.75, 13) Frederikke Langetoft, DEN – Drumcaughey Queen 0/60.15, 14) Sofia Soilu, FIN – Pin Rock's Hustle And Bustle 0/61.81, 15) Philip Svitzer, SWE – Snow Flake 0/62.78, 16) Pauliina Holm, FIN – Råryds Java 0/64.12, 17) Tuva Eriksson, SWE – April Is Full of Surprise 0/66.85, 18) Michelle Cranning Hillgren, SWE – Woodfield Night Light 1/69.32, 19) Elli Untola, FIN – Banks Cadeau 4/58.69, 20) Kajsa Björe, SWE – Törnrosa 4/60.94, 21) Nora Fredriksen, NOR – Drummiller Prince 4/64.86, 22) Caroline Gunnarsson, SWE – Goldern Spirit Kesk.


Competition 2 - 115cm Against the clock art.238.2.1 Cat. 1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207495/results.text

Luokka 2 - 115 cm, Isot ponit
24 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Mia Sannes, NOR – Grangeview Ice Man 0/62.35, 2) Ada Alette Braaten Johnsen, NOR – Elle Birken 0/65.31, 3) Elsa Johansson, SWE – Ballygawleys Little Ferro 0/66.06, 4) Sanne Sofie Høilund, NOR – Lucky 0/66.46, 5) Viivi Koskinen, FIN – Two Tone Fred 0/67.14, 6) Maria Noerregaard Langhoff, DEN – Nikolina 0/67.83, 7) Annestine Kibech Hansen, DEN – Poetic Kelly RC 0/69.72, 8) Julia Hallberg, SWE – Zabrino 0/70.37, 9) Emmalou Falck Gubi Olsen, DEN – Matador 0/70.69, 10) Tilda Eldh, SWE – Miclas Aristocrat 0/71.33, 11) Laura Baaring Kjaergaard, DEN – Kantje`s Amethist 1/73.31, 12) Ingemar Hammarström, SWE – Ocean Des As 1/74.43
---------------
13) Christine Thirup Christensen, DEN – Grantorino 4/66.14, 14) Johnna Bergfeldt, SWE – Dawn Godess 4/71.56, 15) Saskia Maripuu, EST – Deal Or No Deal 8/62.09, 16) Sanne Sørlie, NOR – Oldrock Megan 8/64.56, 17) Annie Unghanse, SWE – Charlene Girl 8/70.66, 18) Victoria Berg, NOR – Carnhill Diamond 8/70.74, 19) Hanna-Sofie Dahle, DEN – Toftegårdens Indi-Go 14/93.77, 20) Sanni Leino, FIN – Little Kim 16/59.93, 21) Jasmin Kallio, FIN – Harco 16/65.92, 22) Sofie Rød, NOR – Silvia VII Hyl., 22) Ida Lindblom, FIN – Grey Lilly Clover Hyl., 22) Claire Mannerkoski, FIN – Drishoge Bobby Sparrow Hyl.



Competition 3 - 130cm competition in two pahses art.274.5.2, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207508/results.text

Luokka 3 - 130 cm, CSI1*
19 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Joni Koivusalo, FIN – Renessin 0-0/34.93, 2) Joni Koivusalo, FIN – Dannette V 0-0/36.87, 3) Phillippa W. Linde, DEN – Quabble 0-0/37.40, 4) Silje Ludvigsen, NOR – Carotino L 0-4/35.02, 5) Marika Rättö, FIN – Curly Sue G 0-4/38.73, 6) John Antell, FIN – Denzel 0-4/40.04, 7) Jessica Timgren-Forss, FIN – Copernica Q 0-4/44.56, 8) Miisa Pulkkanen, FIN – LRK Kükenmoor's Quick Flick 1/54.95, 8) Linda Palin, FIN – Tricolore 111 Z 1/54.67, 8) Perttu Pasuri, FIN – Ypäjä Vigo 1/54.59, 8) Peppi Pakarinen, FIN – Funkel Gabriel 1/55.79, 8) Gitte Dahl, DEN – Heinsgaardens Cosmea 1/55.15,
------------------------
13) Janina Kvarnström, FIN – Hyper Panda 4/50.80, 13) Joonas Oranta, FIN – Calazio 170 4/51.86, 13) Jessica Timgren-Forss, FIN – Garden Catch 4/53.04, 13) Stella Röhlcke, Sweden – Ziregina 4/51.23, 17) Hanna Nordström, FIN – Valentina 8/50.79, 18) Hege C. Tidemandsen, NOR – Evita 11/64.15, 19) Sara Hakala, FIN – Flamenco II 20/50.84


Kouluratsastus / Dressage
Competition 31 - FEI Preliminary Competition 2012 Ponies Cat. 2, results in english: online.equipe.com/en/class_sections/207375/results.text

Luokka 31 - FEI Esiohjelma, pienet ponit
15 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Caroline Falkenskov, DEN – Traeumer 69.958%, 2) Sarah Aargaard Hyrm, DEN – FB Gangster 69.625%, 3) Silje Toftgaard, DEN – Barnhoeve`s Arthur 69.083%, 4) Ellen Hedbys, SWE – Indiana Joe 68.583%, 5) Caroline B. Mogensen, DEN – Magic Design 68.000%, 5) Ellen Olsson, SWE – Daylight 68.000%
------------------
7) Felicia Bermar Vistedt, SWE – Djupviks von Linne 66.833%, 8) Siri Tønnesen, NOR – Joanna 66.375%, 9) Amanda Lindholm, SWE – Moraviken Meteor 66.208%, 10) Emilie Naess, NOR – Enets Lucas 64.583%, 11) Marie Schilbred, NOR – Jojo Zefine 64.208%, 12) Kristiane Askim Hillern, NOR – Milan 63.167%, 13) Eveliina Havinen, FIN – Ronaldo 62.750%, 14) Kati Teivastenaho, FIN – Tingkaergaards Chamarla 59.917%, 15) Michaela Meller, FIN – Trump 57.208%


Competition 32 - FEI Team Competition 2012 Ponies Ind Cat. 1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207376/results.text

Luokka 32 - FEI Joukkueohjelma, isot ponit, PM-joukkuekilpailun 1. osakilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Sofie K. Hansen, DEN – Prince Of Glory 72.991%, 2) Kristian Würtz Green, DEN – Lilo L 71.966%, 3) Maria Mejlgaard Jensen, DEN – Bjerregaards Mozart 71.068%, 4) Victoria Cecilie Bonefeld Dahl, DEN – Spartacus 70.427%, 5) Clara Egholm Hebsgaard, SWE – Extrem 70.256%
-----------------
6) Ebba Nilsson, SWE – Roman 69.145%, 7) Ellen Hidgård, SWE – Little Diamonds Doolittle 68.803%, 8) Sahra Edseth Solbakken, NOR – Valerossi 68.590%, 9) Emmi Heikkinen, FIN – Dancer II 68.462%, 10) Amudha Huttunen, FIN – Pin Rock's Hannibal 67.735%, 11) Hedda Victoria Aam Opheim, NOR – Dancer 94 67.692%, 12) Camilla Holen Soensteby, NOR – Valerio 66.966%, 13) Carmen Groenvold Johannessen, NOR – Davidoff 66.709%, 14) Lilli-Roosa Mehtäjärvi, FIN – Charly Brown II 65.812%, 15) Sandra Andersson Wickström, SWE – Money Boy 65.684%, 16) Jenni Silventoinen, FIN – Hazelberg's Macho 65.598%


Competition 33 - FEI Team Competition 2009 Juniors, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207377/results.text

Luokka 33 - FEI Joukkueohjelma, Juniorit, PM-joukkuekilpailu n 1. osakilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Anne Mette Lyager, DEN – Brandtoftes Sjubell 72.973%, 2) Victoria Kuusisto Pedersen, DEN – Langkjaergaard`s Donna Fetti 69.784%, 3) Cornelia T Pettersson, SWE – Final Cut 69.459%, 4) Sandra Aagaard Hyrm, DEN – Cash 69.432%, 5) Evelina Söderström, SWE – Weihenstephaner 68.919%,
-------------
6) Ebba Kjellberg, SWE – Boegegardens Limbery 68.730%, 7) Elisabeth Struve Fjornes, NOR – Maserati 68.108%, 8) Malene Rønhoff Gejl, DEN – Hesselbjergs Dream Boy 67.622%, 9) Kiia Kuosa, FIN – Die Welt 66.973%, 10) Daniela Therman, FIN – Sara Enshöj 66.865%, 11) Sofia Buskhe, SWE – Baltzar 66.541%, 12) Marie Hoff, NOR – Furstenfrau af Hvarre 66.108%, 13) Stine Olsen Lund, NOR – Ravell`s Hexia 65.459%, 14) Jessica Jokiranta, FIN – C'est la Vie 65.378%, 15) Andrea Kring Pedersen, NOR – Ansgaards Amulett 64.297%, 16) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Westside 62.838%

Vammaisratsastus / Paradressage
Competition 60 - Para Dressage FEI Grade IA Team test 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207347/results.text

Luokka 60 - FEI Joukkueohjelma, Ryhmä Ia
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Rihards Snikus, LV – King of the Dance 71.014%, 2) Jens Lasse Dokkan, NOR – Heiberg 70.797%, 3) Anita Johnsson, SWE – Dear Friend 69.493%, 4) Oleg Burmistrov, RUS – Pavela 65.725%


Competition 61 - Para Dressage FEI Grade IB Team test 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207348/results.text

Luokka 61 - FEI Joukkueohjelma, Ryhmä Ib
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Jaana Kivimäki, FIN – Bellilene 68.067%, 2) Nina Anufrieva, RUS – Elastika 64.467%, 3) Eva Lundqvist, SWE– Donnergraf 63.733%


Competition 62 - Para Dressage FEI Grade II Team test 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207349/results.text

Luokka 62 - FEI Joukkueohjelma, Ryhmä II
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Teija Kurikka, FIN – Madita 113 RP 65.000%, 2) Aleksandr Dimitriev, RUS – Las Vegas 64.608%, 3) Yevgeny Nikolaev, RUS – Tamerlan 61.618%


Competition 63 - Para Dressage FEI Grade III Team test 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207351/results.text

Luokka 63 - FEI Joukkueohjelma, Ryhmä III
6 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Louise Etzner Jakobsson, SWE – Zernard 75.000%, 2) Kaisla Osara, FIN – Kom Furiko 68.026%, 3) Johanna Lindblad, FIN – Kain Aapeli 67.105%, 4) Anita Hennie Johnsen, NOR – Lindegaard Lucky 66.535%, 5) Jessica Kerttunen, FIN – Ladykiller II 65.000%,
------------------------
6) Johanna Höglund, FIN – Kom Black Label Hyl.


Competition 64 - Para Dressage FEI Grade IV Team test 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207350/results.text

Luokka 64 - FEI Joukkueohjelma, Ryhmä IV
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Christina Petersson, SWE – Laredo`s Fyrste 66.111%, 2) Stine Skillebekk, NOR – Cali 63.690%, 3) Rachel V. Legreid, NOR – Jestis Avenue 62.024%, 4) Sari Kaijanmäki, FIN – Sandmann 61.944%


Torstai / Thursday 30.6.


Esteratsastus / Show jumping

Competition 4 - 110cm against the clock art.238.2.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207592/results.text

Luokka 4 - 110 cm, Lapset, aikaratsastus
24 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Evelyn Winroth – Anastasia T, SWE 0/55.97, 2) Ada Alette Braaten Johnsen – Roeds Payday, NOR 0/56.32, 3) Emilie Weilsby – Fortuna, DEN 0/56.95, 4) Mira Høidal – Shelby, NOR 0/57.62, 5) Emilie Mosegaard Christiansen – Serupgaards Corona, DEN 0/57.96, 6) Isabelle Franzetti – Magic Kiss, SWE 0/58.58, 7) Kajsa Björe – Little Grace, SWE 0/59.60, 8) Janina Keinänen – Olivia El Walve 2673, FIN, Lieto 0/60.42, 9) Jenny Aarnio-Wihuri – Holde Maid, FIN, Paimio 0/60.52, 10) Sisse Pedersen Mylin – Heart Of Oak, DEN 0/61.67, 11) Melina Vliek – Zennie FIN, Nummela 0/61.84, 12) Hanna Cecilie Wicklund – Tiffany, NOR 0/62.15
-------------------
13) Elin Karlsson – Lou Reed, SWE 0/64.74, 14) Janelle Larsson – Clipz, SWE 0/65.48, 15) Sessi Skutnabb – Don't Worry KS, FIN 4/59.33, 16) Ebba Kewenter – Cickdown, SWE 4/60.25, 17) Naja Moeller Madsen – Assendruplunds Cayman, DEN 4/61.33, 18) Tova Rugland – Cupido Z, NOR 4/63.56, 19) Gustav Christian Jacobsen – Chicago TM, DEN 4/64.87, 20) Maria Louise Kingsrød – Feloetsghe VD Rhamdiahoeve, NOR 4/67.17, 21) Isabella Bach – Calippola, DEN 4/68.87, 22) Hannah Fossan – Dion , NOR 7/80.81, 23) Petra Mattila – Guinevere, FIN 8/60.70, 24) Elvira Virtanen – Orlean , FIN 8/63.87


Competition 5 - 130cm against the clock art.238.2.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207593/results.text

Luokka 5 - 130cm, nuoret, aikaratsastus
23 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Karoline Lien – Castlefield Jess, NOR 0/76.33, 2) Karoline Vistesen Graversen – Sir Edvard, DEN 0/81.68, 3) Wilma Marklund – Consensso Corte, SWE 0/81.95, 4) Jenni Kammonen – Tobima, FIN, Virrat 1/85.20, 5) Ottilia Lundgren – Alisia, SWE 1/85.65, 6) Anna Weilsby – Cliff Young, DEN 1/86.23, 7) Lisa Ulven – Didi De Goedereede, NOR 1/86.99, 8) Erik Preben Strand – Indoletto , NOR 1/87.91, 9) Helene Eva Blach – Ace of Corobell, DEN 2/88.38, 10) Mikaela Gustaphson – Cum Laude, SWE 2/89.31, 11) Josefine Nykvist – Lara , SWE , 3/93.35 12) Janina Kvarnström – Davina HX, FIN, Lohja 3/93.84,
-------------------------
13) Andrea Falk – Gamiro, SWE 4/78.47, 14) Charlotte Backe – Chacez, NOR 5/84.64, 15) Synne Ljosland – Hope, NOR 6/89.38, 16) Maren Nygård Olsen – Herbarth, NOR 8/80.72, 17) Tiiu Tiihonen – Spartan IM, FIN 9/84.94, 18) Clara Hallundbæk – Jasmin af Hagalund, DEN 10/88.87, 19) Emelie Hugoson-Feldt – Tornesch , SWE 11/110.53, 20) Ilona Mäkipere – Samantha, FIN 12/81.80, 21) Mette Meyer Jensen – Efendi , DEN 20/113.53, 22) Henna Vahantila – Zino , FIN Kesk., 22) Eveliina Talvio – Spirit T, FIN Kesk.


Competition 6 - 135cm against the clock art.238.2.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207594/results.text

Luokka 6 – 135cm, Nuoret, aikaratsastus
24 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Anee Keller – Zaffran, DEN 0/64.56, 2) Denice Johansson – Quality D`Hammer, SWE 0/64.66, 3) Melissa Fobian – Calvin K, DEN 0/64.74, 4) Katarina Kristensen – Princess I Carly, DEN 0/65.12, 5) Cathrine Jerring – C`Est Moi, NOR 0/66.89, 6) Cecilia Danielson – Gant, SWE 0/67.57, 7) Stella Röhlcke – Crimson, SWE 0/70.22, 8) Hedda Wallin – Ultima, SWE 1/74.48, 9) Pål Flam – Bobby Balou, NOR 1/75.19, 10) Joni Koivusalo – Zorlando , FIN, Seinäjoki 2/76.54, 11) Frederikke Strøm – Townhead Chatswin R, DEN 4/60.74, 12) Hanna Nordström – Alecey, FIN, Kirkkonummi 4/65.87,
------------------
13) Okko Pöllänen – Dermalogica Pure Power, FIN 4/67.19, 14) Martine Myhrer Dyngeland – Douglas Hill , NOR 4/69.25, 15) Caroline L Oestereng – Storm 16, NOR 4/70.10, 16) Nadja Johansen – Naomi , NOR 4/70.92, 17) Rebecca Hallberg Fischer – Urco D`Hoyo , SWE 5/72.31, 18) Johanna Talvio – Chelsea, FIN 6/76.28, 19) Camilla Vincents – Frutrillo vd RN Stables, DEN 8/68.48, 20) Linda Randpere – Gardento Prova , EST 8/68.98, 21) Sebastian Olesen – Corfu Bjoernhoej, DEN 8/69.12, 22) Cathrine Bjordal Tholo – Jumping So Easy, NOR 12/85.39, 23) Rosa Mäkelä – Virgin Express, FIN Kesk., 23) Miisa Pulkkanen – Bardot, FIN Kesk.


Competition 7 - 115cm competition in two rounds, art.264.7,264.10, Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207668/results.text

Luokka 7 - 115cm Pienet ponit, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
16 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) SWE (0)-(4)-4-0/140.61, 2) NOR (4)-(0)-4-4/129.41,
--------------
3) DEN (0)-(4)-4-12/146.46, 4) FIN (12)-(8)/233.60-20


Competition 8 - 125cm Competition in two rounds art.264.7, 264.10 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207676/results.text


Luokka 8 - 125cm Isot ponit, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
16 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) DEN (0)-(8)/228.41-8, 2) NOR (12)-(0)/228.86-12, 3) SWE (16)-(0)/226.94-16,
--------------------
4) FIN (31)-(36)/220.97-67


Competition 9 - 140cm Against the Clock art. 238.2.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207597/results.text

Luokka 9 - 140cm kansainvälinen CSI1*
41 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Jessica Timgren-Forss – Garden Catch, FIN,Kemiö 0/64.56, 2) Joni Koivusalo – Dannette V, FIN, Seinäjoki 0/65.23, 3) Silje Ludvigsen – Babouche VH Koninhshof Z, NOR 0/67.92, 4) Phillippa W. Linde – Quabble , DEN 0/68.80, 5) Silje Brøvig Marksten – Nanra, NOR 0/70.99, 6) Stella Röhlcke – Ziregina, SWE 0/72.29, 7) Hege C. Tidemandsen – Carvis , NOR 0/73.36, 8) Pernille Tribler – Alfina 3, DEN 0/74.19, 9) Julia Engblom, – Verdi FIN,Salo 0/77.91, 10) Janna Jensen – Calbay, FIN, Somero 4/66.51, 11) Oliver Karma– Vanco Z , EST 4/66.83, 12) Marina Ehrnrooth – EVLI Luikka FIN, Helsinki 4/67.25,
------------------
13) Adeleine Mazarino – Gini Van het Broekda, NOR l 4/67.50, 14) Joonas Oranta – Calazio 170, FIN 4/68.32, 15) Linda Palin – Tricolore 111 Z, FIN 4/70.74, 16) Hanna Nordström,– Valentina FIN 4/70.97, 17) Mathias Nørheden Johansen – Tripoli 3, DEN 4/71.39, 18) Gitte Dahl – Conan, DEN 4/71.65, 19) Janina Kvarnström, – Hyper Panda FIN 4/72.54, 20) Louise Stenvang – Bruunholms Cadeau, DEN 4/72.62, 21) Oliver Karma – Hangstone JT Z, EST 4/72.76, 22) Pål Flam – Carsons Copy SB, NOR 4/73.60, 23) Manuel Vasconcelos E Sousa, – Zulena V/D Kapel POR 4/75.50, 24) Anna Hassö– Blue Loop , SWE 8/63.65, 25) Anna Hassö – ARD Greyman Attyrory, SWE 8/65.46, 26) Janna Jensen – Cool Pleasure VB, FIN 8/68.64, 27) John Antell – Denzel , FIN 8/68.78, 28) Jonna Normia– Elektra F, FIN 8/68.81, 29) Gitte Dahl– Heinsgaardens Cosmea, DEN 8/73.64, 30) Caroline L Oestereng – Carrero, NOR 8/73.90, 31) Antonia Hartwall – Bewitched, FIN 8/74.44, 32) Nelli Pajuharju – Con Pleasure , FIN 12/70.76, 33) Joni Koivusalo, FIN – Renessin FIN 12/71.90, 34) Marika Rättö – Curly Sue G, FIN 12/72.81, 35) Hedda Wallin – Bienvenue T , SWE 12/74.87, 36) Antonia Hartwall – Sunland de Thieusies, FIN 12/95.62, 37) Janette Kyyriäinen– Bleu Lady , FIN 12/99.00, 38) Siril Sønsteby, NOR – Giga Star de Tiji 15/93.44, 39) Miisa Pulkkanen– LRK Kükenmoor's Quick Flick, FIN 17/84.83, 40) Emely Karoline Paulsen– Cassio 14, NOR 20/69.51, 41) Isabel Jasmin Kristoffersen,– Beckham Roentved DEN Hyl.



Kouluratsastus / Dressage

Competition 35 - FEI Team Competition 2012 Ponies Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207583/results.text

Luokka 35 - FEI Joukkueohjelma, Pienet ponit, PM-joukkuekilpailu
15 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Tanska 214.187%, 2) Ruotsi 205.184%, 3) Norja 194.487%, 4) Suomi 185.897%


Competition 36 - FEI Individual Competition 2009 Ponies Cat. 1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207584/results.text

Luokka 36 - FEI Henk.koht. ohjelma, Isot ponit, PM-joukkuekilpailu 2. osakilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

Sofie K. Hansen – Prince Of Glory, DEN 74.959%, 2) Maria Mejlgaard Jensen – Bjerregaards Mozart , DEN 72.886%, 3) Kristian Würtz Green – Lilo L, DEN 72.480%, 4) Victoria Cecilie Bonefeld Dahl – Spartacus , DEN 71.951%, 5) Clara Egholm Hebsgaard – Extrem 70.447%, SWE
-----------------------------
6) Ebba Nilsson – Roman , SWE 69.919%, 7) Amudha Huttunen – Pin Rock's Hannibal, FIN 68.902%, 8) Ellen Hidgård – Little Diamonds Doolittle, SWE 68.537%, 9) Sahra Edseth Solbakken – Valerossi, NOR 67.317%, 10) Carmen Groenvold Johannessen – Davidoff, NOR 67.236%, 11) Hedda Victoria Aam Opheim – Dancer 94 , NOR 67.114%, 12) Emmi Heikkinen – Dancer II, FIN 66.829%, 13) Lilli-Roosa Mehtäjärvi – Charly Brown II, FIN 66.707%, 14) Jenni Silventoinen – Hazelberg's Macho, FIN 65.488%, 15) Sandra Andersson Wickström – Money Boy, SWE 65.366%, 16) Camilla Holen Soensteby – Valerio, NOR 65.163%


Competition 37 - FEI Team Competition 2009 Young riders, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207585/results.text

Luokka 37 - FEI Joukkueohjelma, Nuoret, PM-joukkuekilpailu 1. osakilpailu
15 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pernille Koch Rasmussen – Heslegaards Robert, DEN 70.833%, 2) Ludwig Wilken – Capo Knight , SWE 70.526%, 3) Nana Gajhede – Zoom In Firfod, DEN 69.474%, 4) Celine Boddum Clausen – San Rabino , DEN 68.421%, 5) Johanna Jendland – Agastrofos, SWE 68.114%
-----------------------------
6) Alexandra Gamlemshaug Andresen – IPS Don Massimo , NOR 67.895%, 7) Helena Liholt Gulli – Aathens Amon, NOR 67.807%, 8) Ella Paloheimo – Wolle Wolkenstein , FIN 67.412%, 9) Anna Katrine Lauring, – Stall K S Roosenstein NOR 67.061%, 10) Sofie Andersson – CSI, SWE 66.798%, 11) Janni Martikainen – Cornando v/d Cadzandhoeve, FIN 66.623%, 12) Charlotte Kleberg – Finito, SWE 66.096%, 13) Susanna Therman – Dragonheart, FIN 63.421%, 14) Laura Kock – Ishar, FIN 63.377%, 15) Nora Tysnes – Aquila Foldager , NOR 60.482%


Competition 38 - FEI Intermediate II 2009/2014, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207586/results.text

Luokka 38 - FEI Intermediate II, U-25 (vapaaehtoinen luokka)
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Catharina Lorentzen Lund – Helios, NOR 68.684%, 2) Lina Dolk – Biggles 1015, SWE 68.246%, 3) Malene Kjaer Madsen – Sandbaek`s Wonder Hitt , DEN 64.298%, 4) Kathrine Springborg – May Candeloro, DEN 63.860%, 5) Nina Westerlund – Flying Heart, FIN, Mustio 58.026%


Competition 39 - Grand Prix 2009/2014 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207675/results.text

Luokka 39 - FEI Grand Prix, Seniorit, PM-joukkuekilpailu
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) DEN 209.540%, 2) SWE 206.840%, 3) FIN 201.820%


Competition 39 - Grand Prix 2009/2014 Ind, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207587/results.text

Luokka 39 - Grand Prix 2009/2014 Henk.koht.
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Mai Tofte Olesen – Rustique, DEN 70.960%, 2) Helene Melsen – Aston Martin, DEN 69.800%, 3) Kristian Von Krusenstierna – Languedoc, SWE 69.780%, 4) Caroline Darcourt – Paridon Magi, SWE 69.160%, 5) Karin Nissen – Eno, DEN 68.780%,
-------------
6) Malene Ebbesen – Mira, DEN 68.580%, 7) Mikaela Lindh – Skovlunds Gamin G, FIN 68.100%, 8) Anna Svanberg – Hermes, SWE 67.900%, 9) Louise Løkken – Mr Gold G, NOR 67.180%, 10) Anna von Wendt – Denzel , FIN 67.140%, 11) Stella Hagelstam – New Hill Julitrea, FIN 66.580%, 12) Charlotte Haid Bondergaard – Triviant 2 , SWE 65.960%, 13) Sophie Fleming Tärnström – Schumi , SWE 65.620%, 14) Stine Goetesen – Danilla, NOR 65.480%, 15) Kira Kanerva – Dorazio, FIN 65.180%, 16) Maria Pyykönen – Zelle , FIN 64.680%, 17) Peggy Högsten – Lord of Lennox vF, FIN 64.320%, 18) Åsa Nyström – Henriett , SWE 63.120%


Vammaisratsastus / Paradressage

Competition 65 - Para Dressage FEI Grade IA Individual 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207578/results.text

Luokka 65 - FEI henk.koht. mestaruusohjelma, Ryhmä Ia
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Rihards Snikus – King of the Dance, LAT 74.855%, 2) Jens Lasse Dokkan – Heiberg, NOR 70.797%, 3) Oleg Burmistrov – Pavela, RUS 68.406%, 4) Anita Johnsson – Dear Friend, SWE 68.188%


Competition 66 - Para Dressage FEI Grade Ib Individual 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207579/results.text

Luokka 66 - FEI henk.koht. mestaruusohjelma, Ryhmä Ib
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Jaana Kivimäki – Bellilene, FIN 68.333%, 2) Nina Anufrieva – Elastika, RUS 61.609%, 3) Eva Lundqvist – Donnergraf 60.345%, SWE


Competition 67 - Para Dressage FEI Grade II Individual 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207580/results.text

Luokka 67 -FEI henk.koht. mestaruusohjelma, Ryhmä II
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Aleksandr Dimitriev – Las Vegas , RUS 65.762%, 2) Teija Kurikka – Madita, FIN 113 RP 65.524%, 3) Yevgeny Nikolaev – Tamerlan, RUS 62.524%


Competition 68 - Para Dressage FEI Grade III Individual 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207581/results.text

Luokka 68 - FEI henk.koht. mestaruusohjelma, Ryhmä III
6 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Louise Etzner Jakobsson – Zernard, SWE 75.528%, 2) Jessica Kerttunen – Ladykiller II, FIN,Järvempää 67.520%, 3) Johanna Lindblad – Kain Aapeli, FIN, Tammisaari 67.073%, 4) Anita Hennie Johnsen – Lindegaard Lucky, NOR 66.911%, 5) Kaisla Osara – Kom Furiko, FIN, Lohja 66.870%,
---------------
6) Johanna Höglund– Kom Black Label , FIN 61.057%


Competition 69 - Para Dressage FEI Grade IV Individual 2013, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207582/results.text

Luokka 69 - FEI henk.koht. mestaruusohjelma, Ryhmä IV
Kansainvälinen | Hevonen | Kouluratsastus
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Christina Petersson – Laredo`s Fyrste, SWE 67.341%, 2) Stine Skillebekk – Cali, NOR 64.841%, 3) Sari Kaijanmäki – Sandmann, FIN, Pori 59.802%, 4) Rachel V. Legreid – Jestis Avenue, NOR 56.151%

Perjantai / Friday 1.7.


Esteratsastus / Show jumping

Competition 10 - 135cm Competition in two rounds, art.264.7, 264.10 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207750/results.text

Luokka 10 - 135cm Juniorit, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
16 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) DEN (1)-(0)-1-4/135.31, 2) SWE (1)-(0)-1-8/122.26, 3) NOR (0)-(4)/233.68-4,
----------------
4) FIN (4)-(4)/240.83-8


Competition 11 - 120cm Competition in two rounds, art. 264.7, 264.10 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207765/results.text

Luokka 11 - 120cm Lapset, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
16 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) NOR (0)-(0)/202.44-0, 2) SWE (0)-(4)/211.67-4, 3) DEN (4)-(4)/196.86-8,
--------------------
4) FIN (8)-(12)/192.58-20


Competition 12 - 140cm Grand Prix, art. 273.2.1, 273.3.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207725/results.text

Luokka 12 - 140cm CSI1*, Grand Prix, Seniorit ja U25, henkilökohtainen PM-kilpailu
20 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Marina Ehrnrooth – EVLI Luikka, FIN, Helsinki (0)-(0)/62.96-0, 2) Silje Brøvig Marksten– Nanra, NOR (0)-(1)/64.76-1, 3) Mathias Nørheden Johansen– Tripoli 3 , DEN (0)-(4)-4-0/46.71, 4) Hege C. Tidemandsen – Carvis, NOR (4)-(0)-4-0/50.27, 5) Linda Palin – Tricolore 111 Z, FIN, Ypäjä (0)-(5)/64.91-5, 6) Silje Ludvigsen – Babouche VH Koninhshof Z , NOR (4)-(4)/61.08-8, 7) Oliver Karma – Vanco Z, EST (0)-(9)/64.76-9, 8) Janna Jensen – Calbay, FIN, Somero (4)-(5)/67.56-9, 9) Pernille Tribler – Alfina 3 , DEN (0)-(9)/65.37-9, 10) Julia Engblom – Verdi, FIN, Salo (5)-(6)/68.83-11, 11) Adeleine Mazarino– Gini Van het Broekdal, NOR (4)-(8)/63.67-12, 12) Antonia Hartwall – Bewitched, FIN, Helsinki (4)-(10)/70.10-14
----------------------
13) Joonas Oranta – Calazio 170, FIN (0)-(15)/74.73-15, 14) Louise Stenvang – Bruunholms Cadeau, DEN (13)-(5)/66.15-18, 15) Nelli Pajuharju – Con Pleasure, FIN (4)-(20)/63.78-24, 16) Emely Karoline Paulsen – Cassio 14 , NOR (18)-(9)/65.36-27, 17) Gitte Dahl – Conan, DEN (0)-Hyl., 18) Siril Sønsteby – Giga Star de Tiji, NOR (4)-Hyl., 19) Manuel Vasconcelos E Sousa – Zulena V/D Kapel, POR (5)-Kesk., 20) Pål Flam – Carsons Copy SB, NOR (9)-Ei lähde


Competition 13 - 140cm, Competition in two rounds, art.264.7, 264.10 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207778/results.text

Luokka 13 - 140cm, Nuoret, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
16 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) NOR (0)-(16)-16-0/126.68, 2) SWE (12)-(4)-16-Ei lähde, 3) DEN (20)-(24)/223.08-44
----------
4) FIN (28)-(20)/226.30-48


Competition 14 - 135cm Against the clock, art.238.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207727/results.text

Luokka 14 - 135cm kansainvälinen CSI1*
19 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Anna Hassö – Blue Loop, SWE 0/68.51, 2) Phillippa W. Linde, – Quabble DEN 0/71.15, 3) Janna Jensen – Cool Pleasure VB, FIN 0/73.81, 4) Antonia Hartwall – Sunland de Thieusies, FIN 0/84.63, 5) Hedda Wallin, – Bienvenue T SWE 0/86.23, 6) Anna Hassö – ARD Greyman Attyrory, SWE 4/69.08, 7) Janina Kvarnström, – Hyper Panda FIN 4/72.00, 8) Joni Koivusalo – Dannette V , FIN 4/73.18, 9) Isabel Jasmin Kristoffersen, – Beckham Roentved DEN 4/79.44, 10) Stella Röhlcke – Ziregina, SWE 4/81.82, 11) Gitte Dahl – Heinsgaardens Cosmea, DEN 4/84.74, 12) Caroline L Oestereng – Carrero, NOR 4/87.68,
------------------------
13) Perttu Pasuri – Ypäjä Vigo, FIN 8/85.09, 14) Janette Kyyriäinen – Bleu Lady, FIN 11/120.09, 15) Jessica Timgren-Forss – Copernica Q, FIN 12/72.76, 16) Oliver Karma – Hangstone JT Z, EST 16/89.09, 17) Sara Hakala – Flamenco II, FIN Hyl., 17) Hege C. Tidemandsen – Evita, NOR Hyl., 17) Silje Ludvigsen – Carotino L, NOR Hyl.

Kouluratsastus / Dressage

Competition 40 - FEI Individual Competition 2014 Children, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207728/results.text

Luokka 40 - FEI Henk.koht. ohjelma, Lapset
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Clara Isaksson – Fridolin , SWE 67.917%, 2) Blanca Bosson – Spongebob , SWE 65.677%, 3) Tinja Ekroth – Whenever Klint, FIN, Helsinki 65.417%, 4) Aino Hirvonen – D FIN, Vantaa 64.219%, 5) Clara Stetter – Bartello V, SWE 60.417%


Competition 41 - FEI Individual Competition 2009 Juniors, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207729/results.text

Luokka 41 - FEI Henk.koht. ohjelma, Juniorit, PM-joukkuekilpailu 2. osakilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Anne Mette Lyager – Brandtoftes Sjubell , DEN 72.000%, 2) Cornelia T Pettersson – Final Cut, SWE 71.316%, 3) Victoria Kuusisto Pedersen – Langkjaergaard`s Donna Fetti , DEN 70.947%, 4) Sandra Aagaard Hyrm – Cash , DEN 69.658%, 5) Elisabeth Struve Fjornes – Maserati , NOR 68.105%,
-------------------------
6) Ebba Kjellberg – Boegegardens Limbery, SWE 67.711%, 7) Malene Rønhoff Gejl, – Hesselbjergs Dream Boy DEN 67.553%, 8) Evelina Söderström – Weihenstephaner, SWE 67.132%, 9) Sofia Buskhe – Baltzar, SWE 66.447%, 10) Stine Olsen Lund – Ravell`s Hexia, NOR 66.421%, 11) Daniela Therman – Sara Enshöj , FIN 66.316%, 12) Kiia Kuosa – Die Welt, FIN 65.026%, 13) Marie Hoff – Furstenfrau af Hvarre , NOR 64.579%, 14) Andrea Kring Pedersen – Ansgaards Amulett, NOR 62.789%, 15) Camilla Aarnio-Wihuri – Westside, FIN 62.763%, 16) Jessica Jokiranta – C'est la Vie , FIN 61.211%


Competition 42 - FEI Individual Competition 2009 Young riders, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207730/results.text

Luokka 42 - FEI Henk.koht. ohjelma, Nuoret, PM-joukkuekilpailu 2. osakilpailu
15 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pernille Koch Rasmussen – Heslegaards Robert, DEN 69.868%, 2) Susanna Therman – Dragonheart , FIN, Sipoo 69.184%, 3) Ludwig Wilken – Capo Knight, SWE 69.026%, 4) Ella Paloheimo – Wolle Wolkenstein , FIN , Loppi 68.421%, 5) Alexandra Gamlemshaug Andresen – IPS Don Massimo, NOR 67.842%,
------------------------
6) Laura Kock – Ishar, FIN 67.632%, 7) Anna Katrine Lauring – Stall K S Roosenstein , NOR 67.579%, 8) Johanna Jendland – Agastrofos , SWE 67.421%, 8) Nana Gajhede – Zoom In Firfod, DEN 67.421%, 10) Helena Liholt Gulli – Aathens Amon, NOR 67.158%, 11) Janni Martikainen – Cornando v/d Cadzandhoeve , FIN 66.868%, 12) Celine Boddum Clausen – San Rabino, DEN 66.658%, 13) Charlotte Kleberg – Finito , SWE 64.921%, 14) Sofie Andersson – CSI, SWE 63.184%, 15) Nora Tysnes – Aquila Foldager, NOR 58.026%


Competition 43 - FEI Grand Prix 16-25 2009, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207731/results.text

Luokka 43 - FEI U-25 GP (PM-joukkuekilpailu, määrällisesti ei mukana ei joukkueita)
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Lina Dolk – Biggles 1015 , SWE 70.140%, 2) Catharina Lorentzen Lund – Helios, NOR 67.279%, 3) Malene Kjaer Madsen – Sandbaek`s Wonder Hitt, DEN 63.884%, 4) Kathrine Springborg – May Candeloro, DEN 63.163%, 5) Nina Westerlund – Flying Heart , FIN 57.674%


Competition 44 - FEI Grand Prix Special 2009/2014, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207733/results.text

Luokka 44 - Prix de Equine Art, FEI Grand Prix Special, Seniorit, karsinta sunnuntain henkilökohtaiseen finaaliin
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Caroline Darcourt – Paridon Magi, SWE 72.265%, 2) Helene Melsen – Aston Martin, DEN 70.408%, 3) Malene Ebbesen – Mira, DEN 70.204%, 4) Charlotte Haid Bondergaard – Triviant 2, SWE 69.776%, 5) Stella Hagelstam – New Hill Julitrea , FIN, Sipoo 69.061%
------------------------------
6) Louise Løkken – Mr Gold G, NOR 68.939%, 6) Mai Tofte Olesen – Rustique, DEN 68.939%, 8) Kristian Von Krusenstierna – Languedoc , SWE 68.857%, 9) Anna von Wendt – Denzel, FIN 68.673%, 10) Anna Svanberg – Hermes, SWE 68.633%, 11) Mikaela Lindh – Skovlunds Gamin G, FIN 68.429%, 12) Karin Nissen – Eno, DEN 68.347%, 13) Maria Pyykönen – Zelle , FIN 67.327%, 14) Sophie Fleming Tärnström – Schumi , SWE 66.918%, 15) Peggy Högsten – Lord of Lennox vF, FIN 66.245%, 15) Stine Goetesen – Danilla , NOR 66.245%, 17) Kira Kanerva – Dorazio, FIN 64.898%, 18) Åsa Nyström – Henriett, SWE 64.633%




Kenttäratsastus / Eventing

Luokka 101DR - Vaativa B, Avoin kaikille, nuorten SM-kilpailu
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Eirin Losvik – Daffodil's Flamenco , Nykarleby Ridklubb Rf 41.4-41.4, 2) Ann-Niina Kiviniitty – Foresters Clara F, Ratsastusseura Varsa ry 46.4-46.4, 3) Tuija Rosenqvist – Narvik, Lempäälän Ratsastusseura ry 48.9-48.9, 4) Helena Kivelä – Hearty Höjris, Lempi Racing Team ry 50.3-50.3, 5) Kristiina Honko – Gilbert 84 , Kangasalan Ratsastajat ry 50.4-50.4,
------------------------
6) Tuija Rosenqvist – Benjini, Lempäälän Ratsastusseura ry 50.6-50.6, 7) Susanne Orelma-Törmänen – Erb-Quidam , Oulun Ratsastajat ry 51.3-51.3, 8) Henrika Lundberg – Djojo Djojo, Väst-Nylands Ryttare Rf 54.4-54.4, 9) Suvi Järvi – Orlanda II, Ylöjärven Ratsastajat ry 54.9-54.9, 9) Sanna Silvennoinen – Lowhill Mission Man, Lempi Racing Team ry 54.9-54.9, 11) Nina Steiner – Wallenberg Lemonade , Lempi Racing Team ry 55.1-55.1, 12) Johanna Soiluva – Very British 2, Helsingin Wiisikot ry 55.2-55.2, 13) Tiia Mäntykoski – Frontass(Frontas) , Jokelan Ratsastajat ry 55.4-55.4, 14) Kirsi Oksanen – Daiquiri La , Ones Again Riders ry 56.8-56.8, 15) Taru Kajantola – Liberty Night, Laitilan Ratsastajat ry 58.1-58.1, 16) Camilla Segercrantz Corüfee , Peuramaan Urheiluratsastajat ry – 59.0-59.0, 17) Anni Rissanen – Lady Jane S, Kuopion Ratsastajat ry 60.9-60.9, 18) Juho Lähteenmaa – Rumba III, Eriksnäsin Ratsastajat ry 70.4-70.4


Luokka 102DR - Vaativa A, Avoin kaikille, senioreiden SM-kilpailut
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

Sanna Siltakorpi – Bofey Bridge, Tampereen Ratsastusseura ry 45.5-45.5, 2) Sanna Siltakorpi – Lucky Accord , Tampereen Ratsastusseura ry 48.0-48.0, 3) Kristiina Purdy – Chief, Kuopion Ratsastajat ry 51.2-51.2
-----------------------
4) Aki Karhapää – Ibis-A , Lempäälän Ratsastusseura ry 51.2-51.2, 5) Sanna Siltakorpi – Bofey Click, Tampereen Ratsastusseura ry 52.4-52.4, 6) Eirin Losvik – Faith, Nykarleby Ridklubb Rf 53.7-53.7, 7) Ann-Niina Kiviniitty – Nostalgia, Ratsastusseura Varsa ry 54.7-54.7, 8) Aki Karhapää – Dublin, Lempäälän Ratsastusseura ry 55.5-55.5, 9) Emmi-Josefiina Laasa – El Samuel, Turun Seudun Ratsastusurheilijat ry 56.7-56.7, 10) Kirsi Oksanen – Feril, Ones Again Riders ry 61.1-61.1, 11) Anne-Mari Vanhanen – Lacoste , Mikkelin Ratsastusseura ry 61.2-61.2, 12) Kirsi Oksanen – Mayday II, Ones Again Riders ry 66.4-66.4


Luokka 101SJ - Vaativa B, Avoin kaikille, Nuorten SM-kilpailu
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Eirin Losvik, Nykarleby Ridklubb Rf – Daffodil's Flamenco 41.4-4-45.4, 2) Tuija Rosenqvist, Lempäälän Ratsastusseura ry – Benjini 50.6-0-50.6, 3) Susanne Orelma-Törmänen, Oulun Ratsastajat ry – Erb-Quidam 51.3-4-55.3, 4) Tuija Rosenqvist, Lempäälän Ratsastusseura ry – Narvik 48.9-8-56.9, 5) Taru Kajantola, Laitilan Ratsastajat ry – Liberty Night 58.1-2-60.1
--------------
6) Tiia Mäntykoski, Jokelan Ratsastajat ry – Frontass(Frontas) 55.4-5-60.4, 7) Kristiina Honko, Kangasalan Ratsastajat ry – Gilbert 84 50.4-11-61.4, 8) Helena Kivelä, Lempi Racing Team ry – Hearty Höjris 50.3-12-62.3, 9) Sanna Silvennoinen, Lempi Racing Team ry – Lowhill Mission Man 54.9-8-62.9, 10) Camilla Segercrantz, Peuramaan Urheiluratsastajat r – Corüfee 59.0-4-63.0, 11) Johanna Soiluva, Helsingin Wiisikot ry – Very British 2 55.2-8-63.2, 12) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Daiquiri La 56.8-7-63.8, 13) Anni Rissanen, Kuopion Ratsastajat ry – Lady Jane S 60.9-8-68.9, 14) Juho Lähteenmaa, Eriksnäsin Ratsastajat - Eriks – Rumba III 70.4-0-70.4, 15) Nina Steiner, Lempi Racing Team ry – Wallenberg Lemonade 55.1-16-71.1, 16) Suvi Järvi, Ylöjärven Ratsastajat ry – Orlanda II 54.9-21-75.9, 17) Henrika Lundberg, Väst-Nylands Ryttare Rf – Djojo Djojo 54.4-46-100.4, 18) Ann-Niina Kiviniitty, Ratsastusseura Varsa ry – Foresters Clara F 46.4-Hyl.


Luokka 102SJ - Vaativa A, Avoin kaikille, senioreiden SM-kilpailu
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Sanna Siltakorpi, Tampereen Ratsastusseura ry – Lucky Accord 48.0-0-48.0, 2) Sanna Siltakorpi, Tampereen Ratsastusseura ry – Bofey Bridge 45.5-4-49.5, 3) Aki Karhapää, Lempäälän Ratsastusseura ry – Ibis-A 51.2-0-51.2
-------------------
4) Eirin Losvik, Nykarleby Ridklubb Rf – Faith 53.7-0-53.7, 5) Sanna Siltakorpi, Tampereen Ratsastusseura ry – Bofey Click 52.4-4-56.4, 6) Emmi-Josefiina Laasa, Turun Seudun Ratsastusurheilij – El Samuel 56.7-0-56.7, 7) Ann-Niina Kiviniitty, Ratsastusseura Varsa ry – Nostalgia 54.7-4-58.7, 8) Aki Karhapää, Lempäälän Ratsastusseura ry – Dublin 55.5-8-63.5, 9) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Feril 61.1-5-66.1, 10) Kirsi Oksanen, Ones Again Riders ry – Mayday II 66.4-25-91.4, 11) Kristiina Purdy, Kuopion Ratsastajat ry – Chief 51.2-47-98.2, 12) Anne-Mari Vanhanen, Mikkelin Ratsastusseura ry – Lacoste 61.2-45-106.2



Lauantai / Saturday 2.7.


Esteratsastus / Show jumping

Competition 15 - 115+120cm art.273.2.1 +273.3.1 Cat. 2, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207812/results.text

Luokka 15 - 115+120 cm, Pienet ponit, henkilökohtainen PM-kilpailu
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Noona Linde – Tullineaskey Fear Ideas, DEN (0)-(0)/57.55-0, 2) Maria Schou – Flying Ronaldo, DEN (0)-(0)/57.83-0, 3) Tuva Eriksson – April Is Full of Surprise, SWE (0)-(0)/59.33-0, 4) Josefine Sandgaard Mørup – Kantje`s Valentijn, DEN (0)-(4)/54.37-4, 5) Marie Skei – Chapmans Lupo , NOR (4)-(0)/53.79-4
----------------------------
6) Frederikke Langetoft – Drumcaughey Queen, DEN (4)-(0)/53.85-4, 7) Philip Svitzer – Snow Flake , SWE (6)-(0)/60.41-6, 8) Caroline Gunnarsson – Goldern Spirit, SWE (4)-(4)/52.88-8, 9) Jenny Krogsaeter – Nightlady, NOR (4)-(4)/57.17-8, 10) Sander William Egeberg Hansen – Marco Charfilo, NOR (8)-(0)/60.60-8, 11) Aida Nyman – Hannelore II , FIN (0)-(8)/56.32-8, 12) Kajsa Björe – Törnrosa, SWE (4)-(8)/59.44-12, 13) Michelle Cranning Hillgren – Woodfield Night Light, SWE (8)-(4)/55.08-12, 14) Elli Untola – Banks Cadeau, FIN (12)-(8)/53.65-20, 15) Anders Uve Sjøbeck Hoeck – Rolighedens Pedro , DEN (16)-(4)/54.70-20, 16) Mathilda Bohlin – Dilba, SWE (4)-Hyl., 17) Nora Fredriksen – Drummiller Prince, NOR (5)-Hyl., 19) Astrid Hesseldal Føns – Nygaards Fabelagtig, DEN Hyl.


Competition 17 - 135cm One round and jump-off, art.238.2.1+277 (Derby), results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207814/results.text

Luokka 17 - 135cm CSI1*, perinteinen, 43. Finnderby-estekilpailu
10 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) John Antell – Denzel, FIN, Sipoo 0/141.50, 2) Mikael Wahlman – Silvercup 163, FIN, Lahti 1/157.36, 3) Anna Hassö, – Blue Loop SWE 4/127.58, 4) Marika Rättö – Curly Sue G, FIN, Tuusula 5/156.39, 5) Jonna Normia – Elektra F, FIN, 8/147.75, 6) Anna Hassö – ARD Greyman Attyrory , SWE 12/131.22, 7) Nelli Pajuharju – Con Pleasure, FIN Espoo 33/157.94,
--------------------
8) Oliver Karma, EST – Hangstone JT Z Hyl., 8) Sara Hakala, FIN – Flamenco II Hyl., 8) Perttu Pasuri, FIN – Ypäjä Vigo Hyl.



Kouluratsastus / Dressage

Competition 45 - FEI Individual Competition 2012 Ponies Cat. 2, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207802/results.text

Luokka 45 - FEI Henk.koht. ohjelma, Pienet ponit, henkilökohtainen PM-kilpailu
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Sarah Aargaard Hyrm – FB Gangster, DEN 73.618%, 2) Caroline B. Mogensen – Magic Design, DEN 71.870%, 3) Silje Toftgaard – Barnhoeve`s Arthur, DEN 71.260%, 4) Ellen Hedbys – Indiana Joe, SWE 71.260%
------------------------
5) Caroline Falkenskov – Traeumer, DEN 70.813%, 6) Ellen Olsson – Daylight, SWE 68.171%, 7) Kristiane Askim Hillern – Milan, NOR 68.049%, 8) Felicia Bermar Vistedt – Djupviks von Linne, SWE 67.398%, 9) Amanda Lindholm – Moraviken Meteor , SWE 66.463%, 10) Siri Tønnesen – Joanna, NOR 65.854%, 11) Emilie Naess – Enets Lucas, NOR 65.244%, 12) Eveliina Havinen – Ronaldo, FIN 64.431%, 13) Marie Schilbred – Jojo Zefine , NOR 63.699%, 14) Kati Teivastenaho – Tingkaergaards Chamarla, FIN 60.935%, 15) Michaela Meller – Trump, FIN 59.878%


Competition 46 - FEI Freestyle test for Pony riders 2007 Cat. 1, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207805/results.text

vapaaohjelma, Isot ponit, henkilökohtainen PM-kilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Maria Mejlgaard Jensen – Bjerregaards Mozart , DEN 76.775%, 2) Sofie K. Hansen – Prince Of Glory , DEN 76.175%, 3) Kristian Würtz Green – Lilo L , DEN 75.800%, 4) Victoria Cecilie Bonefeld Dahl – Spartacus, DEN 73.250%, 5) Ebba Nilsson – Roman, SWE 71.875%
--------------------------------
6) Clara Egholm Hebsgaard – Extrem, SWE 71.700%, 7) Ellen Hidgård – Little Diamonds Doolittle, SWE 70.125%, 8) Sahra Edseth Solbakken – Valerossi, NOR 69.875%, 9) Carmen Groenvold Johannessen – Davidoff , NOR 69.575%, 10) Emmi Heikkinen – Dancer II, FIN 67.575%, 11) Hedda Victoria Aam Opheim – Dancer 94, NOR 66.575%, 12) Amudha Huttunen – Pin Rock's Hannibal, FIN 66.400%, 13) Sandra Andersson Wickström – Money Boy, SWE 64.550%, 14) Lilli-Roosa Mehtäjärvi – Charly Brown II, FIN 64.375%, 15) Camilla Holen Soensteby – Valerio, NOR 62.075%, 16) Jenni Silventoinen – Hazelberg's Macho, FIN 55.550%


Vammaisratsastus / Paradressage


Competition 70 - Para Dressage FEI Grade IA Freestyle 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207684/results.text

Luokka 70 - FEI vapaaohjelma, Ryhmä Ia
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Rihards Snikus – King of the Dance , LT 78.500%, 2) Anita Johnsson – Dear Friend, SWE 73.833%, 3) Jens Lasse Dokkan – Heiberg, NOR 70.500%, 4) Oleg Burmistrov – Pavela, RUS 65.417%


Competition 71 - Para Dressage FEi Grade IB Freestyle 2013, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207685/results.text

Luokka 71 - FEI vapaaohjelma, Ryhmä Ib
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Jaana Kivimäki – Bellilene, FIN, Kouvola 70.667%, 2) Eva Lundqvist – Donnergraf, SWE 66.000%, 3) Nina Anufrieva – Elastika, RUS 64.833%


Competition 72 - Para Dressage FEI Grade II Freestyle 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207688/results.text

Luokka 72 - FEI vapaaohjelma, Ryhmä II
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Teija Kurikka – Madita 113 RP, FIN, Oulu 69.167%, 2) Aleksandr Dimitriev – Las Vegas, RUS 68.833%, 3) Yevgeny Nikolaev – Tamerlan , RUS 66.500%


Competition 73 - Para Dressage FEI Grade III Freestyle 2013 Cat. 1, H, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207689/results.text

Luokka 73 - FEI vapaaohjelma, Ryhmä III
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Louise Etzner Jakobsson, – Zernard SWE 76.083%, 2) Kaisla Osara – Kom Furiko, FIN, Lohja 71.000%, 3) Johanna Lindblad – Kain Aapeli , FIN , Tammisaari 69.583%, 4) Anita Hennie Johnsen – Lindegaard Lucky , NOR 64.000%, 5) Jessica Kerttunen – Ladykiller II, FIN, Järvenpää 60.417%


Competition 74 - Para Dressage FEI Grade IV Freestyle 2010, result in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207690/results.text

Luokka 74 - FEI vapaaohjelma, Ryhmä IV
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Stine Skillebekk – Cali, NOR 67.500%, 2) Christina Petersson – Laredo`s Fyrste, SWE 67.333%, 3) Rachel V. Legreid – Jestis Avenue, NOR 63.500%, 4) Sari Kaijanmäki – Sandmann , FIN , Pori 58.833%



Kenttäratsastus / Eventing


Luokka 101CC - Vaativa B, Avoin kaikille, nuorten SM-kilpailu
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Eirin Losvik, – Daffodil's Flamenco Nykarleby Ridklubb Rf 41.4-4-0-45.4, 2) Tuija Rosenqvist, – Narvik Lempäälän Ratsastusseura ry 48.9-8-1.6-58.5, 3) Sanna Silvennoinen – Lowhill Mission Man, Lempi Racing Team ry 54.9-8-0-62.9, 4) Kirsi Oksanen – Daiquiri La, Ones Again Riders ry 56.8-7-1.2-65.0, 5) Johanna Soiluva – Very British 2, Helsingin Wiisikot ry 55.2-8-2-65.2,
---------------------
6) Camilla Segercrantz – Corüfee , Peuramaan Urheiluratsastajat r y 59.0-4-6.4-69.4, 7) Juho Lähteenmaa – Rumba III , Eriksnäsin Ratsastajat 70.4-0-0-70.4, 8) Anni Rissanen – Lady Jane S, Kuopion Ratsastajat ry 60.9-8-2-70.9, 9) Suvi Järvi – Orlanda II, Ylöjärven Ratsastajat ry 54.9-21-0-75.9, 10) Susanne Orelma-Törmänen – Erb-Quidam , Oulun Ratsastajat ry 51.3-4-27.6-82.9, 11) Taru Kajantola – Liberty Night, Laitilan Ratsastajat ry 58.1-2-29.6-89.7, 12) Henrika Lundberg – Djojo Djojo, Väst-Nylands Ryttare Rf 54.4-46-1.2-101.6, 13) Nina Steiner – Wallenberg Lemonade , Lempi Racing Team ry 55.1-16-32.8-103.9, 14) Tuija Rosenqvist – Benjini, Lempäälän Ratsastusseura ry 50.6-0-Hyl., 14) Kristiina Honko – Gilbert, Kangasalan Ratsastajat ry 84 50.4-11-Hyl., 14) Helena Kivelä – Hearty Höjris, Lempi Racing Team ry 50.3-12-Hyl., 14) Tiia Mäntykoski ry – Frontass(Frontas) , Jokelan Ratsastajat 55.4-5-Hyl., 18) Ann-Niina Kiviniitty – Foresters Clara F, Ratsastusseura Varsa ry 46.4-Hyl.




Reining


Sunnuntai / Sunday 3.7.


Esteratsastus / Show jumping

Competition 19 - 120+125cm, Competition in two rounds, 273.2.1+273.3.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207930/results.text

Luokka 19 - 120+125cm, Lapset, henkilökohtainen PM-kilpailu
23 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Ada Alette Braaten Johnsen – Roeds Payday, NOR (0)-(0)-0-0/32.43, 2) Isabelle Franzetti – Magic Kiss , SWE (0)-(0)-0-0/34.78, 3) Janelle Larsson – Clipz , SWE (0)-(0)-0-Hyl., 4) Evelyn Winroth – Anastasia T, SWE (0)-(0)/48.90-0, 5) Kajsa Björe – Little Grace, SWE (0)-(0)/50.79-0, 6) Hanna Cecilie Wicklund – Tiffany, NOR (0)-(0)/52.82-0, 7) Jenny Aarnio-Wihuri – Holde Maid, FIN, Paimio (4)-(0)/49.78-4, 8) Emilie Mosegaard Christiansenc – Serupgaards Corona, DEN (0)-(4)/50.29-4, 9) Tova Rugland – Cupido Z, NOR (0)-(4)/52.15-4, 10) Mira Høidal – Shelby , NOR (0)-(4)/52.26-4, 11) Naja Moeller Madsen – Assendruplunds Cayman, DEN (4)-(0)/49.45-4, 12) Gustav Christian Jacobsen – Chicago TM, DEN (0)-(4)/54.01-4
-----------------------------------------
13) Maria Louise Kingsrød – Feloetsghe VD Rhamdiahoeve, NOR (0)-(4)/56.22-4, 14) Ebba Kewenter – Cickdown , SWE (4)-(0)/49.65-4, 15) Sisse Pedersen Mylin – Heart Of Oak, DEN (4)-(4)/53.16-8, 16) Janina Keinänen – Olivia El Walve 2673, FIN (8)-(0)/49.46-8, 17) Emilie Weilsby – Fortuna, DEN (0)-(8)/49.69-8, 18) Hannah Fossan – Dion , NOR (4)-(8)/56.87-12, 19) Isabella Bach – Calippola, DEN (4)-(9)/81.67-13, 20) Petra Mattila – Guinevere, FIN (8)-(8)/52.82-16, 21) Sessi Skutnabb – Don't Worry KS, FIN (9)-(8)/53.60-17, 22) Elvira Virtanen – Orlean, FIN (12)-(12)/56.59-24, 23) Elin Karlsson – Lou Reed, SWE Hyl.


Competition 20 - 135+140cm, Competition in two rounds, art.273.2.1+273.3.1, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207931/results.text

Luokka 20 - 135+140cm, Juniorit, henkilökohtainen PM-kilpailu
20 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) Ottilia Lundgren – Alisia, SWE (0)-(0)-0-0/42.82, 2) Helene Eva Blach – Ace of Corobell , DEN (0)-(0)-0-0/47.03, 3) Clara Hallundbæk – Jasmin af Hagalund , DEN (0)-(0)-0-0/49.75, 4) Karoline Lien – Castlefield Jess, NOR (0)-(0)-0-4/43.95, 9) Wilma Marklund – Consensso Corte, SWE (1)-(0)/59.93-1, 10) Andrea Falk – Gamiro, SWE (0)-(4)/56.17-4, 11) Synne Ljosland – Hope, NOR (0)-(4)/59.49-4, 12) Maren Nygård Olsen NOR , – Herbarth (4)-(4)/58.27-8
----------------------------
13) Emelie Hugoson-Feldt – Tornesch, SWE (4)-(4)/59.14-8, 14) Jenni Kammonen – Tobima, FIN (5)-(4)/59.77-9, 15) Henna Vahantila – Zino, FIN (9)-(1)/65.01-10, 16) Charlotte Backe – Chacez , NOR (4)-(8)/62.97-12, 17) Erik Preben Strand – Indoletto, NOR (4)-(8)/59.02-12, 18) Lisa Ulven – Didi De Goedereede, NOR (8)-(4)/56.83-12, 19) Karoline Vistesen Graversen – Sir Edvard, DEN (10)-(4)/63.12-14, 20) Mikaela Gustaphson – Cum Laude, SWE (5)-(12)/55.34-17, 21) Janina Kvarnström – Davina HX, FIN (5)-(16)/59.66-21, 22) Mette Meyer Jensen – Efendi, DEN (21)-(4)/59.34-25, 23) Anna Weilsby – Cliff Young , DEN (16)-(12)/59.30-28, 24) Tiiu Tiihonen – Spartan IM, FIN Hyl.


Competition 21 - 140+140cm, competition in two rounds, art.273.3.2 Team, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207999/results.text

Luokka 21 - 140+140cm, Seniorit ja U-25, PM-joukkuekilpailu, 2 kierrosta
12 lähtijää ja 12 sijoittuu

1) NOR (4)-(4)-8-4/141.02, 2) FIN (4)-(4)-8-4/144.52, 3) DEN (5)-(12)/244.00-17

Luokka 22 / competition 22, Nuorten ratsastajien henkilökohtainen finaali / Young Riders Individual Final
s3.amazonaws.com/equipe-online/assets/44400/original.pdf?1467558441


Kouluratsastus / Dressage

Competition 48 - FEI Freestyle test for Young riders 2006, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207838/results.text

Luokka 48 - FEI vapaaohjelma, Nuoret, henkilökohtainen PM-kilpailu
14 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Alexandra Gamlemshaug Andresen – IPS Don Massimo , NOR 73.300%, 2) Pernille Koch Rasmussen – Heslegaards Robert, DEN 71.975%, 3) Ella Paloheimo – Wolle Wolkenstein, FIN, Loppi 70.775%, 4) Helena Liholt Gulli – Aathens Amon , NOR 70.400%, 5) Susanna Therman – Dragonheart , FIN , Sipoo 69.950%
-------------------
6) Nana Gajhede – Zoom In Firfod , DEN 69.650%, 7) Laura Kock – Ishar, FIN 69.100%, 8) Ludwig Wilken – Capo Knight SWE 68.725%, 9) Anna Katrine Lauring – Stall K S Roosenstein, NOR 67.575%, 10) Janni Martikainen – Cornando v/d Cadzandhoeve, FIN 66.950%, 11) Charlotte Kleberg – Finito, SWE 66.675%, 12) Sofie Andersson – CSI , SWE 64.000%, 13) Nora Tysnes – Aquila Foldager, NOR 62.950%, 14) Celine Boddum Clausen – San Rabino, DEN Hyl.


Competition 49 - FEI Grand Prix Freestyle 1999, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207837/results.text

Luokka 49 - FEI FEI U-25 Grand Prix vapaaohjelma, U25 henkilökohtainen PM-kilpailu
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Lina Dolk – Biggles 1015, SWE 69.875%, 2) Catharina Lorentzen Lund – Helios, NOR 69.300%, 3) Kathrine Springborg – May Candeloro, DEN 67.050%, 4) Malene Kjaer Madsen – Sandbaek`s Wonder Hitt , DEN 64.175%



Competition 50 - FEI Grand Prix Freestyle 1999, results in english:
online.equipe.com/en/class_sections/207839/results.text

Luokka 50 - FEI Grand Prix vapaaohjelma, Seniorit, henkilökohtainen PM-kilpailu
16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Caroline Darcourt – Paridon Magi, SWE 72.300%, 2) Helene Melsen – Aston Martin , DEN 71.300%, 3) Kristian Von Krusenstierna – Languedoc , SWE 70.825%, 4) Mai Tofte Olesen – Rustique, DEN 70.675%, 5) Louise Løkken – Mr Gold G, NOR 70.525%,
----------------------
6) Charlotte Haid Bondergaard – Triviant 2, SWE 69.825%, 7) Mikaela Lindh – Skovlunds Gamin G , FIN 69.625%, 8) Malene Ebbesen – Mira, DEN 69.375%, 9) Stella Hagelstam – New Hill Julitrea , FIN 68.550%, 10) Sophie Fleming Tärnström – Schumi, SWE 68.550%, 11) Karin Nissen – Eno, DEN 67.075%, 12) Anna von Wendt – Denzel, FIN 66.400%, 13) Anna Svanberg – Hermes, SWE 65.600%, 14) Peggy Högsten – Lord of Lennox vF, FIN 65.225%, 15) Maria Pyykönen – Zelle , FIN 64.175%, 16) Stine Goetesen – Danilla, NOR 63.900%

Reining

Sivu päivitetty viimeksi 03.07.2016